Wielki Finał II Edycji Akademii Przedsiębiorczych Kobiet

Uroczystością finałową w obecności  Ambasadora USA w Polsce Marka Brzezińskiego, zakończyliśmy II edycję programu Akademia Przedsiębiorczych Kobiet 2022/23. (eng. Academy for Women Entrepreneurs)

Projekt organizowany i realizowany przez American Corner Radom i Ambasadę USA w Warszawie to wielomiesięczny proces, podczas którego przedsiębiorcze kobiety z Radomia i okolic pod okiem trenerów biznesu doskonaliły swoje umiejętności, pozwalające na sprawne uruchomienie lub rozwijanie własnej działalności gospodarczej.

Do programu przystąpiło 48 kobiet – 31 w grupie 25+ oraz 17 w grupie 18-25.  34 najwytrwalsze uczestniczki, które pomyślnie przeszły całość szkolenia zakwalifikowały się do ścisłego finału.

 W ostatnim etapie programu – sesjach pitchingowych, wieloosobowa Komisja Konkursowa wyłoniła 16 laureatek, które otrzymały równorzędne nagrody finansowe (z puli 30 000 dolarów), przeznaczone na wprowadzenie swoich pomysłów biznesowych w życie, samorozwój  lub na rozwój już istniejącej działalności.

Podczas uroczystości finałowej mentorka projektu wiceprezydent Katarzyna Kalinowska pogratulowała wszystkim uczestniczkom Akademii, a Ambasador Marek Brzeziński poinformował o kolejnej III edycji programu, która rozpocznie się już niebawem. Szczegóły wkrótce.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Przewiń do góry