Nasza misja

Nasza misja

American Corner Radom, oficjalnie otwarty 22 maja w 2012, pełni funkcję regionalnego centrum zasobów i informacji dla programów poświęconych amerykańskiej kulturze, historii i aktualnym wydarzeniom.

Naszym głównym celem jest przybliżanie ogólnej wiedzy na temat społeczeństwa amerykańskiego, historii, kultury USA i wspólnych wartości takich jak sprawiedliwość, tolerancja, czy bezpieczeństwo. American Corner ma również na celu utrzymanie otwartego dialogu w kwestiach będących przedmiotem wspólnego zainteresowania i wzajemnego zrozumienia.
Porozumienie dotyczace powstania Amerykańskiego Centrum Informacji i Kultury American Corner zawarte zostało w Ambasadzie USA w Warszawie i było efektem listu intencyjnego, który w czerwcu 2011 roku podpisali Prezydent Miasta Radomia oraz Ambasador USA w Polsce.

Placówka działa przy Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii „ŁAŹNIA”. W ramach współpracy z Ambasadą Amerykańską American Corner prowadzi działalność kulturalno-oświatową na temat Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Przewiń do góry