Startujemy z rekrutacją do III edycji programu “Akademia Przedsiębiorczych Kobiet” #AWEinPoland

❗️Kobiety! Dziewczyny! Power Women!!! ❗️ Rekrutacja do trzeciej edycji programu AWE* – Akademia Przedsiębiorczych Kobiet organizowanej przez nasz American Corner Radom oraz U.S. Embassy Warsaw rusza już dziś(czwartek, 12 października)

Dla kogo program?

Zapraszamy kobiety:

💋💄 w wieku 18 +

💋💄 zameldowane/zamieszkałe w Radomiu lub okolicach (do 50 km od centrum Radomia)

💋💄które chcą rozpocząć działalność gospodarczą lub prowadzą działalność gospodarczą (nie dłużej niż 24 miesiące)

💋💄planowana/prowadzona działalność gospodarcza jest związana z branżą tekstylną, odzieżową i/lub kreatywną**

Czekamy na kobiety, które chcą rozwijać swoje umiejętności biznesowe, wcielać plany i biznesowe marzenia w życie, szukać inspiracji, kontaktów, a przy okazji dobrze się bawić.

O co chodzi?

*AWE – (polska nazwa Akademia Przedsiębiorczych Kobiet) to inicjatywa Białego Domu realizowana przez Departament Stanu USA, Biuro ds. Edukacji i Kultury, w tym roku także przez Exchange Alumni. Program szkoleniowy wspiera przedsiębiorcze kobiety na całym świecie, a naszym przypadku mieszkanki Radomia i miejscowości oddalonych od miasta max. 50 km. oraz studentki radomskich uczelni i szkół i koncentruje się wokół zdalnego programu szkoleniowego o nazwie „DreamBuilder”, opracowanego w ramach partnerstwa pomiędzy Uniwersytetem Stanowym w Arizonie – Thunderbird School of Global Management i międzynarodową firmą wydobywczą Freeport – McMoRan oraz wokół spersonalizowanego szkolenia, podczas którego uczestniczki nabywają praktyczne umiejętności biznesowe. Naszym celem jest wsparcie uczestniczek programu poprzez dostęp do materiałów szkoleniowych, mentorów, wybranych specjalistów z dziedziny biznesu oraz poprzez stworzenie szansy na kontakt ze środowiskami biznesowymi w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych.

Akademia Przedsiębiorczych Kobiet pozwoli paniom z Radomia i okolic oraz kobietom edukującym się na terenie miasta, na naukę narzędzi biznesowych niezbędnych do wprowadzenia w życie autorskich pomysłów na biznes lub rozwój biznesu. Program wieńczy Konkurs finałowy/sesje pitchingowe, podczas których zakwalifikowane uczestniczki, które pomyślnie przeszły całość szkolenia, prezentują swoje pomysły na biznes lub charakterystykę i plan na rozwój istniejącej działalności. W trakcie sześciomiesięcznego cyklu szkoleń (listopad – kwiecień) uczestniczki biorą udział w serii spotkań poświęconych praktycznym narzędziom biznesowym, wystąpieniom publicznym, etykiecie biznesu, mediom społecznościowym, itd Wydarzenie ma formułę hybrydową: zajęcia i warsztaty stacjonarne, szkolenia online.

Uczestniczki projektu mają szansę zawalczyć o nagrodę finansową, która pomoże wcielać plany i marzenia biznesowe w życie. Do rozdysponowania pula nagród pieniężnych w wysokości 17.500 USD.

Jak aplikować?

 1. 💋💄 – szczegółowo przeczytać regulamin i warunki uczestnictwa w projekcie. Regulamin i dokładne informacje na temat profilu uczestniczek znajdziecie tutaj 👉 Regulamin III Edycji AWE
 2. 💋💄 – przemyśleć koncept, wypełnić formularz rejestracyjny- przemyśleć koncept, wypełnić formularz rejestracyjny. 👉 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
 3. 💋💄 -podziękować sobie za działanie, a potem czekać na odpowiedź ze strony Organizatorów i – w razie pomyślnych wiatrów – przygotowywać się do drugiego etapu rekrutacji (rozmowy kwalifikacyjnej).

Jednorazowe zgłoszenia przyjmujemy od 12 października do 2 listopada, godz. 23:59 (czasu polskiego). Jako zgłoszenie traktowany jest pierwszy przesłany dokument. Zgłoszenia wysłane ponownie nie będą brane pod uwagę!

Harmonogram III edycji programu AWE dostępny jest tutaj.

Organizatorzy:

American Corner Radom, U.S. Embassy Warsaw, Amerykański Departament Staniu – Biuro ds. Edukacji i Kultury (ECA), Exchange Alumni

Partnerzy:

Miasto Radom (mentor @KatarzynaKalinowska – zastępca Prezydenta Miasta Radomia https://www.facebook.com/KalinowskaOfficial) , Uniwersytet Radomski im. K. Pułaskiego, Akademia Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu, Biznes Centre Club, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości, Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria, EnebaSzkolenia, Centrum Aktywności Seniorów

Patron medialny:

Radio Radom

Oficjalne informacje na temat inicjatywy udzielane są dodatkowo pod numerem telefonu: 572 012 005 (biuro American Corner Radom)

Kontaktować można się także pisząc na adres email: aweradom3.2023@gmail.com

Zachęcamy, zapraszamy i kciuki trzymamy! Go GIRLS!💪💪💪👄💋💄

 **Za branżę kreatywną uważa się działania łączące szeroko pojętą kulturę i sztukę z  technologią i przedsiębiorczością. Do branży kreatywnej zaliczane są:

 1. reklama
 2. film i wideo
 3. radio i telewizja
 4. gry komputerowe i wideo
 5. muzyka
 6. rynek sztuki i antyków
 7. architektura
 8. sztuki performatywne
 9. oprogramowanie
 10. rynek wydawniczy
 11. rzemiosło 
 12. projektowanie mody
 13. wzornictwo       

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Przewiń do góry